و مزاجه من تسنیم عینا یشرب بها المقربون
نامه حمایت آمیز آیت الله حسن صانعی از سیدحسن خمینی
 هر که زنده باشد و موثر ، به او اهانت می کنند
دشمنان دوباره جرات پیدا کرده اند
 
آیت الله حسن صانعی عضو دفتر امام ( ره ) با صدور نامه یی خطاب به سیدحسن خمینی ضمن اعلام حمایت خود از راه امام و بیت او اعلام کرد در شرایط جدید دشمنان قسم خورده راه خمینی بار دیگر جرات جسارت پیدا کرده اند اما شما بدون توجه به این هجمه ها پشتیبان راه امام باشید و بدانید ما هم از شما و راه امام دفاع خواهیم کرد. در نامه آیت الله صانعی آمده است؛

جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سیدحسن آقا خمینی دامت افاضاته

یادگار گرامی و نوه عزیز حضرت امام(س)

پس از سلام

اکنون که جناب عالی و کیان امام و روحانیت به جرم بیان اندیشه های تابناک امام در خصوص ضرورت عدم دخالت نیروهای مسلح و نظامی در مسائل سیاسی و انتخابات از ناحیه معدودی از افراد و جریان های منحرف و مشکوک مورد اهانت و توهین قرار گرفته اید نکاتی را متذکر می شوم.

1- اینجانب در یکی از روزهای پیش از انقلاب به مناسبتی خدمت امام عرض کردم؛ زیر بار هیچ کس جز شخص حضرت عالی نمی روم. امام فرمودند شما زیر بار من هم نرو.

2- امام فرمودند؛ در ایامی به من نسبت شرک و کفر دادند، من دقایقی با خود فکر کردم که آیا من مشرک و کافر بالله هستم؟ دیدم من مشرک و کافر بالله نیستم لذا هر چه توانستند از مذمت و بدگویی کوتاهی نکردند و بحمدالله در نفسانیت من کوچک ترین اثر سوئی نگذاشت.

3- روزهای اول مبارزه معمولاً صبح زود به منزل امام می رفتم. در یکی از روزها تصادفاً اعلامیه یی که به در منزل امام الصاق شده بود توجه مرا جلب کرد. دقایقی به متن اعلامیه توجه و بسیار متاثر و ناراحت شدم از اینکه آنچه در شأن خودشان بود نوشته بودند. اعلامیه را برداشته و سراسیمه به خدمت امام رسیدم، امام از وضع غیرعادی من سوال فرمودند. من اعلامیه را به دست ایشان دادم امام پس از مطالعه آن با روحیه یی آرام نکات سه گانه یی به این شرح فرمودند؛ اول- من صبح زود که برای قدم زدن از خانه بیرون رفتم اطلاعیه را دیدم و اعتنایی نکردم. دوم- تا به حال دیده اید که به افراد مرده و بی اثر ناسزا بگویند؟ حتماً ندیده یی. علتش آن است که سال هاست از دنیا رفته و منشاء اثری نیست لکن کسانی که منشاء اثر باشند چه زنده یا مرده مورد توهین و اهانت قرار می گیرند. چرا به نبی اکرم(ص) و ائمه معصومین(ع) ناسزا می گویند چون اندیشه های آنان زنده و منشاء آثار واقعی است. سوم- تا باب توهین برای این مبارزه الهی باز نشود مبارزه پیشرفت نخواهد کرد و ما به اهداف خود نمی رسیم. این قبیل اعلامیه نباید ما را متأثر کند بلکه باید موجب خشنودی ما شود. لذا امام بزرگوار به دنبال بدگویی و سخنان سخیف و توهین آمیز حاکمان ظلم و ایادی آنان با اتکال به خدا و روشنگری و صدور بیانیه و استدلال و منطق و پشتیبانی ملت شریف توانست بنیاد سلطنت را متزلزل و نابود و پرونده سیاه آن را برای همیشه مدفون سازد.در یک زمان دیگری نیز فرمودند؛ چون دشمنان جرات توهین به من را ندارند به احمد و نزدیکان من اهانت می کنند، احمد ناسزاها را تحمل کند و خدا را شاکر باشد.چند مرتبه ابتدا به ساکن از وضع آتیه من و مرحوم والد رضوان الله علیه که همگان می دانند چه ایثارها و فداکاری ها و لیاقت هایی را از خود نشان داده است مطالبی را عنوان کردند که نشانگر چنین روزهایی بود. در حال حاضر نیز کسانی که این زمزمه ها را در بعضی از سایت ها ساز کرده اند، در پوشش انقلاب بر بیت امام و فرزندان ایشان حمله می کنند که تماماً از ضدیت با اسلام ناب و انقلاب اسلامی نشات می گیرد و این برخوردها با شخصیت هایی چون جناب عالی برای اولین بار و آخرین بار نیست و هزینه هایی است که برای جدیت در راه امام و تثبیت و ترویج اندیشه های آن بزرگوار باید پرداخت کنید و این مطلبی است که حضرت امام مرتباً به اینجانب و عم بزرگوار شهیدتان و مرحوم والد نیز می فرمودند و توصیه می کردند و از قبل آماده باش می دادند.توصیه اینجانب به جناب عالی به عنوان دوست دیرین مرحوم والد این است که همیشه این آیه را تکرار کنید تا مفهوم متعالی آن در روح شما ملکه شود «الا بذکر الله تطمئن القلوب»
۱۳۸٦/۱۱/٢۸ - علی | لینک دائم | پيام هاي ديگران () | Add to Del.icio.us  digg this post  add to google bookmarks  add to technorati   add to shadows  

خوش آمدید
علی


تماس با ما


مطالب پیشین

RSS Feed


add to google bookmarks
add to yahoo bookmarks
add to msn bookmarks
add to my feedster
Subscribe with Bloglines
add to netvibes
add to live

اخبار هک و امنیت