در اين خطبه ، سخن از آغاز آفرينش آسمان و زمين و آفرينش آدم ( ع ) است .

حمد باد خداوندى را كه سخنوران در ثنايش فرو مانند و شمارندگان از شمارش نعمتهايش عاجز آيند و كوشندگان هر چه كوشند ، حق نعمتش را آنسان كه شايسته اوست ، ادا كردن نتوانند . خداوندى ، كه انديشه‏هاى دور پرواز او را درك نكنند و زيركان تيزهوش ، به عمق جلال و جبروت او نرسند . خداوندى كه فراخناى صفاتش را نه حدّى است و نه نهايتى و وصف جلال و جمال او را سخنى درخور نتوان يافت ، كه در زمان نگنجد و مدت نپذيرد . آفريدگان را به قدرت خويش بيافريد و بادهاى باران زاى را بپراكند تا بشارت باران رحمت او دهند و به صخره‏هاى كوهساران ، زمينش را از لرزش بازداشت .

اساس دين ، شناخت خداوند است و كمال شناخت او ، تصديق به وجود اوست و كمال تصديق به وجود او ، يكتا و يگانه دانستن اوست و كمال اعتقاد به يكتايى و يگانگى او ، پرستش اوست . دور از هر شايبه و آميزه‏اى و ، پرستش او زمانى از هر شايبه و آميزه‏اى پاك باشد كه از ذات او ، نفى هر صفت شود زيرا هر صفتى گواه بر اين است كه غير از موصوف خود است و هر موصوفى ، گواه بر اين است كه غير از صفت خود است .

/ 3 نظر / 15 بازدید
زیبا

سلام عزیز. میای واسه هم لینک بذاریم؟

حميد

در ازل پرتو حسنت ز تجلی دم زد عشق پيدا شد و آتش به همه عالم زد جلوه ای کرد رخت ديد ملک عشق نداشت عين آتش شد از اين عيرت و بر آدم زد التماس دعا

فرشته

دوست عزیز همه دوست دارند مرا شناسائی کنند والا من این حرف هارا با عقلم می زنم نه از روی شکم. عقل سلیم نمی پذیره از طرفی دختر پیغمبر زن عمر باشد از طرف دیگر خواهر زن خود را بکشد ؟مگر نقل کننده قصد تخریب عمر را داشته باشد . حالا به من اتهام می زنند که من سنی ام. والا من عاقلم شما که همه چیز را با شکم می پذیرید یک کمی در این افکار پوسیده خودتان تحمل کنید و بدون تعصب فکر کنید. بابا غصب خلافت با دعوای خانوادگی دوتاست ؟همه چیز را باهم قاطی نکنید اینا همه اهل یک محله بودند اهل یک فامیل بودن چرا این را نمی خواهید بفهمید خودتان را در آن تاریخ قرار بدهید شما فکر تان مال آن تاریخ است ولی در این زمان دارید از کامپو تر استفاده می کنید این از همه عجیب تر است. من معتقدم شیعه با این دامن زدن به این خرافات بیشتر داره به ائمه خیانت می کنه و اسلام و خون حسین را پایمال می کنه بابا صحیح بخاری همش دورغ است تمام تاریخ نقلی دورغ است چراین را نمی خواهید بفهمید .بحار انوار تمامش دورغ است . شک کنید و یک کمی فکر کنید یک کمی فقط .